تاریخچه مجموعه

شرکت های سنان شیمی و صبا البرز ایرانیان در سال 1375 و با هدف خودکفایی و رشد و پیشرفت تولیدات داخلی در شهرک صنعتی سمنان احداث شده و مبادرت به تولید و عرضه انواع روانکارهای صنعتی و خودرویی نمو د.
گروه خودرو سازی سایپا در سال 1391 شمسی سهام شرکت های سنان شیمی و صبا البرز ایرانیان را خریداری نموده و شرکت سنان شیمی تابان پایه گذاری گردید
این شرکت در زمینی بالغ بر 14370 متر مربع با زیر بنایی معادل 9500 متر مربع شامل 7 سالن تولیدی و یک پالایشگاه مجهز می باشد بنا نهاده شده است.
ظرفیت تولید سنان شیمی تابان سالیانه 150000 تن انواع محصولات روانکار می باشد. این محصولات شامل مایع ترمز در دو گرید DOT.3 و DOT.4 ، ضدیخ های معدنی و آلی، انواع روغن موتور خودروتا سطح کیفی API SN و در گریدهای 10W-40 , 20W-50 ، انواع روغن های هیدرولیک، انواع روغن های دنده و انواع گریس می باشد.
در عرصه کیفیت تولیدات این شرکت با دارا بودن 18 پروانه استاندارد محصول، دارای بالاترین تعداد پروانه استاندارد در سطح استان بوده و نیز استمرار و تمدید این پروانه ها طی سالهای متمادی مبین کیفیت مناسب محصولات و عدم وجود مشکلات کیفی در آنها می باشد. لازم به ذکر است که شرکت سنان شیمی تابان به عنوان واحد نمونه استانی اداره استاندارد سمنان در سال 1394برگزیده شده است.
آزمایشگاه سنان شیمی سایپا از تجهیزات مناسبی به جهت تست و آزمون محصولات برخوردار بوده و با توجه به اینکه این آزمایشگاه، همکار اداره استاندارد می باشد از اعتبار بالای در سطح منطقه برخوردار است. به گونه ای که بیش از 10 شرکت تولید کننده روغن در استان های سمنان، خراسان رضوی و تهران برای انجام آزمون های خود با آزمایشگاه سنان شیمی سایپا به صورت سالیانه قرارداد داشته و نتایج آزمون های انجام شده در اداره های استاندارد این استان ها مبنای تعیین کیفیت محصولات آنها می باشد. قابلیت انجام آزمون های مختلف انواع روانکارهای صنعتی و ضدیخ و گریس باعث شده تا آزمایشگاه سنان شیمی تابان به قطب آزمون منطقه تبدیل شود. همچنین وجود این آزمایشگاه در مجموعه سنان شیمی تابان و استفاده از امکانات آن در بازرسی و آزمون تولیدات داخلی برای ما این اطمینان خاطر را فراهم می آورد که همواره کیفیت محصولات خود را در بالاترین سطوح پیش بینی شده نگهداشته و به هدف والای خود که رضایتمندی مشتری است نزدیک تر شویم.
گواهینامه های سیستم مدیریت کیفیت (استاندارد های ISO 9001:2008 و ISO14001:2004 و OHSAS18001:2007) در سال 1393 اخذ گردیده و نظام مدیریت کیفیت در سازمان جاری شده است که بواسطه اجرای آن یکنواختی کیفیت محصولات تضمین شده و بهبود یافته است.
اخذ تاییدیه های کیفی محصولات مختلف از خودروساز از دیگر مزایای این شرکت بوده که بواسطه آن کیفیت محصولات ارتقاء یافته و محصولات با استانداردهای خودروسازان تولید و عرضه می گردد. از جمله این تاییدیه ها می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
• ضدیخ سایپا، سایپا دیزل، زامیاد
• مایع ترمز سایپا، سایپا کاشان، پارس خودرو، سایپایدک
• روغن هیدرولیک H68 سایپا پرس
• روغن های دنده ATFII و GL4 75W-80 و GL4 75W-90 سایپا کاشان
• روغن دنده و هیدرولیک پیشرفته ATF SPIII بن رو
• روغن های موتورAPI SJ 10W-40 و API SJ 20W-50 مگاموتور و سایپا یدک
• شیشه شوی سایپا و سایپادیزل
• گریس پایه کلسیم سایپا و سایپا یدک
شرکت سنان شیمی تابان با استعانت از پروردگار و با اتکاء به دانش فنی و تخصصی جوانان و متخصصان داخلی اقدام به تحقیق و توسعه در امر تولید انواع روانکارهای صنعتی نموده و در این راه با بهره گیری از نظرات مشتریان نسبت به ارائه هر چه بهتر محصولات به بازارهای داخلی و بین المللی اقدام می نماید.

مایع ترمز سنان شیمی تابان به عنوان یکی از محصولات مورد استفاده با درجه ایمنی بالا در خودرو از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه تولید می گردد.این محصول که در دو گرید DOT.3 و DOT.4 تهیه می شود با درو رنگ زرد و آبی و متناسب با نیاز خودرو های سواری سبک و سنگین تهیه شده و و با برندهای چاوش، آتا و تورنادو در بسته بندی های 250 cc به بازار عرضه می شود. ظرفیت تولید سالیانه این محصول در سنان شیمی 14600 تن می باشد. این محصول به گونه ای طراحی و تولید شده که سیستم ترمز خودرو در کلیه شرایط اقلیمی ایران با کیفیت بسیار بالا عمل نماید.
ضدیخ و ضدجوش غلیظ سنان شیمی تابان یکی از محصولات استراتژیک این شرکت می باشد که با استفاده از مواد اولیه پایه گلیکول و با دو سطح کیفی آلی و معدنی و در بسته بندی های 1 و 4 و 20 کیلوگرمی با دو برند تورنادو و سنان شیمی به بازار عرضه می گردد. ظرفیت سالانه تولید این محصول 22000 تن می باشد. در تولید این محصول ضمن استفاده از مواد اولیه پالایشگاهی از بهترین پکیج های ضدخوردگی استفاده می گردد. استفاده از این محصول در سیستم خنک کننده خودرو برای تمامی فصول ضمن جلوگیری از یخ زدگی و جوش آوردن مایع خنک کننده موتور خودرو، با جلوگیری از خوردگی باعث دوام قطعات فلزی موجود در سیتم خنک کننده خودرو نیز می گردد.
شرکت سنان شیمی تابان انواع روغن های موتور را از سطح کیفی API SC/CC تا API SN و در گریدهای 5W-30 تا 20W-50 با دو برند تورنادو و اژدر به بازار عرضه می نماید. این روغن ها با استفاده از روغن های خام پالایشگاهی قطره و بهترین مواد افزودنی تولید شده و از نظر کیفی قابل رقابت با بهترین محصولات داخلی و محصولات مشابه خارجی می باشند. ظرفیت تولید روغن موتور سالانه 22000 تن می باشد که در بسته بندی های 1 و 4 و 20 و 205 لیتری و در دو قوطی های پلاستیکی و فلزی به بازار عرضه می شوند.استفاده از فیلترهای میکرونی در خطوط بسته بندی روغن، از ورود هر گونه ناخالصی و اجسام خارجی به داخل بسته بندی های روغن جلوگیری مینماید. از ویژگی های بارز این محصولات می توان به حفظ خواص کیفی سیال در عمر مفید تعریف شده اشاره نمود که باعث افزایش طول عمر مفید موتور خودرو می گردد.
تولید گریدهای مختلف روغن های هیدرولیک از دیگر فعالیت های سنان شیمی تابان می باشد. این شرکت انواع گریدهای روغن هیدرولیک اعم از روغن های سطوح کیفی HH و HL با گرید های 22 و 32 و 46 و 68 و 100 و150را تولید می نماید. ظرفیت سالانه این محصولات 13100 تن می باشد که در انواع بسته بندی های 1 و 4 و 20 و 205 لیتری با برندهای سنان شیمی و تورنادو به بازار عرضه می شوند.
روغن دنده سنان شیمی تابان در انواع ساده و با سطوح کیفی GL1، GL4، GL5 و اتوماتیک با سطوح کیفی ATF II و ATFIII و روغن پیشرفته ATF SPIII و با گرید های 90، 140، 75W-80 ، 75W-90و 85W-90 تولید می گردد. ظرفیت سالیانه این محصول 9300 تن می باشد که در انواع بسته بندی های مختلف اعم از 1 و 4 و 20 و 205 لیتری پو با برندهای سنان شیمی و آتا و تورنادو تولید و به بازار عرضه می گردد.
گریس های تولیدی شرکت سنان شیمی تابان که در انواع پایه کلسیومی، پایه سدیمی (والوالین) ، پایه بنتونی و پایه لیتیومی و در نمره سختی های 1 تا 4 تولید می گردد جوابگوی نیازمندی کلیه مشتریان در صنایع مختلف می باشد. ظرفیت تولید این محصولات سالانه 4000 تن بوده که در بسته بندی های مختلف و با برندهای سنان شیمی و تورنادو و در بسته بندی های 1 و 2 و 10 پوندی به بازار عرضه می شوند. از ویژگی های بارز این محصولات می توان به استفاده از روغن های صنعتی در تولید آنها و عدم استفاده از هیدروکربن های سبک مانند گازوئیل در فرآیند تولید نام برد که باعث افزایش طول عمر مفید گریس در عملکرد و پایداری بهتر آن در شرایط کاری می گردد. تنوع در بسته بندی این محصول باعث می گردد تا مشتریان بتوانند با در نظر گرفتن میزان مصرف بهترین بسته بندی را انتخاب نمابند.
مایع شیشه شوی خودرو، یکی دیگر از محصولات این شرکت می باشد که با ظرفیت سالانه 9600 تن تولید و با برند های سنان شیمی و تورنادو و در بسته بندی های 1 و 2 و 3 لیتری به بازار مصرف عرضه می شود. از مشخصات ویژه این محصول می توان به بیولوژیک بودن آن و عدم استفاده از مواد سمی در آن اشاره نمود.
کلیه ظروف پلاستیکی و فلزی مورد استفاده در بسته بندی محصولات مختلف در کارگاه های تزریق پلاستیک و تولید ظروف فلزی کارخانه تولید می شوند. این ظروف با استفاده از بهترین مواد اولیه تهیه شده که از کیفیت و دوام بالایی برخوردار می باشند.
در قسمت کارتن سازی کارخانه سنان شیمی تابان کلیه کارتن های مورد استفاده در بسته بندی محصولات تولید و مورد استفاده خطوط قرار می گیرد.
FaLang translation system by Faboba